| AlexandruPopescu7 a întrebat:

Buna dimineata, mi-am plantat si eu acum 2 zile seminte de salata verde in paharele; au rasarit, doar ca sunt prea inalte si lungi, ma poate ajuta cineva?! Care este problema?

4 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Sigur era salata?
Replanteza intr-o sticla taiata de la jumatate, si vezi ce iese.
Salata este mai degraba lata decat inalta,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil asa cresc ele in pahare.Cand dau primele frunze, posibil de inghesuiala din pahar, chiar daca e o planta in pahar, da cu frunza de marginea paharului si automat cresc in inaltime. Asta e parerea mea, nu am facut asta niciodata.

| raresandrey a răspuns:

Trebuie sa le raresti.