| Nica_Vasile_1969 a întrebat:

Doresc sa cumpar o centrala pe lemne. Am o locuinta de 100 mp. Imi doresc sa fie cat mai performanta si in acelasi timp si ieftina. Nu ma pot orienta,ce marca? Cati kw? Cu gazeeficare s-au fara? Daca stiti firme care pot sa ma ajute din municipiul Buzau, pentru. achizitionarea centralei? De preferat imi doresc, sa vin in contact cu reprezentantele, marcilor de centrale. Daca au echipe de montaj si ce tarife practica? Garantii existente? Va multumesc!

3 răspunsuri:
| nextmt a răspuns:

Salut,

Poti merge in magazine de bricolaj si gasesti tot felul de centrale. (Dedeman, praktiker, baumax, etc)
Chiar daca pretul e putin mai mare iti recomand sa-ti iei centrala pe peleti. E foarte eficienta! O am de 6 luni si e extraordinara. Se comporta ca o centrala pe gaz.

| Karina85 a răspuns:

Fara gazeificare de ce? Ca sa bagi lemne non stop? Eu am Vitoligno 100 de la Viessmann, este cu gazeificare si incarc foarte rar (de 2 - 3 ori pe zi de iarna), are o camera mare, nu te complica cu varianta fara gazeificare ca nu merita.