| kosmyn1985 a întrebat:

TPU. doresc sa achizitionez o centrala,.cat m-ar costa la o casa cam de 100 de mp.,,, de preferat centrala pe lemne.

3 răspunsuri:
| mami a răspuns:

am cumparat un cazan de baie tip centrala de la eltim prin magazin intermediar
ancalzesc 145mp cu 6 calorifere de 1, 80m conditzia este -lemne uscate
centrala curatzta saptamanal
merge si pe lemne si la curent ori ori
si am si apa menajera prin cazan la baie si bucatarie
in baia unde este cazanul nu mai ai nevoie de calorifer
cauta pe google eltim Timisoara si cauta cazane de baie pentru incalzire centrala
eu il am pe cel mai mare

| SoloPC a răspuns:

Daca esti la tara si ai de unde sa iei lemne mai ieftin si vrei sa te chinui toata ziua sa bagi lemne da este foarte buna dar daca nu vrei sa te chinui i-ati o centrala pentru ca nu stiu cat o sa duca centrala aceea pe lemne!

| maritzandrei a răspuns:

O centrala pe lemne costa in jur de 10000-18000 de Ron tongue...Una termica pe gaz costa de la 20000 in su happy... FUNDAAA?* happy :p