| iubire1yahooo a întrebat:

Centrala pe lemne sau soba de teracota? voi ce ati alege? as dori sa stiu cat m-ar costa instalarea unei centrale pe lemne materiale absolut tot

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Evident centrala pe lemne. Diferenta de pret este insa semnificativa, o instalatie completa va costa de la 6000 in sus, in functie de centrala, de numarul de calorifere, de suprafata incalzita. Limita superioara de pret nu prea este.

| herbil6 a răspuns:

Centrala incalzeste mult mai repede si in toate camerele deodata+ ca poti ajusta caldura pretul diferentiaza la cate camere ai

| 123junior a răspuns:

Eu am centrala pe lemne si iti recomand si tie cu teracota nu prea faci treaba ca trebuie sa pui mai multe in fiecare camera si strici mai multe lemne cu teracotele decat o centrala cu centrala faci un foc intru-n loc si ai cald peste tot, si cu costuri depinde ce centrala iei sa zicem ca dai 500euro pe centrala si cu instalare si materiale iar mai dai ceva pe instalare depinde cat iti ia instalatoru. Funda