| Maxx23 a întrebat:

Bună dragilor. Mama exagerează cu terenul, îmi spune tot felul să nu cumpăr terenul de 3000 euro sau celălalt din spatele casei mele, tot felul spune încă. Ce fac? Ce ați face în locul meu? M-am supărat că nu mă sprijină la nimic.

6 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Salut!

In toate intrebarile tale despre teren nu ai specificat deloc localitatea in care e. Localitatea face diferenta la preturi. Una e sa cumperi un teren langa Bucuresti si alta e sa cumperi un teren la Malul cu Flori.
Vrei sa ti se raspunda exact? Da localitatea. 300 de euro pentru 700mp general vorbind fara a sti nimic despre loc inseamna 4 euro si un pic mp, ceea ce ar fi cam mult.

| Maxx23 explică (pentru sonya):

În Vărșand, jud. Arad. E un sat. E lot mic, are 700 mp dar nu are gard, curenta, apa, nimic. E prăpăd și sunt pomi mari sălbatici, în spatele terenului se află dig și e Crișul Alb, pe partea aia. E peste drum la mine. Treci drumul și ajungi.

| sonya a răspuns (pentru Maxx23):

E la drumul principal sau nu? Pe harta am vazut raul, iar asta ar putea fi un dezavantaj in cazul in care raul s-ar umfla. Nu uita ca totusi in Cris se varsa si alte ape mai mici. Eu una consider ca nu merita. Chiar daca e 3000 de euro, daca nu ai nici o posibilitate de dezvoltare, chiar nu.

| Maxx23 explică (pentru sonya):

Da, se afla la drum principal spre graniță Ungaria dar în spatele terenului e dig și e Crișul Alb. E și mic terenul, 700 mp pentru 3000 euro fix. Nu are nimic în el, pământul e slab. Zicea mama dacă va fi inundație de la criș și o să fie vai a-amar.

| oz_1736 a răspuns:

Gandeste in avantajul tau. Ce vrei tu sa faci cu el, si ce vrea mama ta sa faci cu el. Apoi banuiesc ca esti la o varsta cand deciziile le iei tu nu altii pentru tine. Ala din spatele casei cred ca va fi gradina, celalalt daca il vinzi si peste 10 ani cu cel putin 5000€ in plus tot face banii, dar sa fii aproape de oras căci daca stai departe (peste 10 km) nu merita

| Maxx23 explică (pentru oz_1736):

Salut. Am zis sa fac o casa moderna. Am 25 de ani doar big grin Zicea mama ca e mult 3000 euro pentru teren de lângă noi peste drum, dar am zis ca nu e mult pentru 700 mp. Se baga sa spuna tot felul de prostii ca sa nu il cumpar. Zicea un lucru ca pe partea aia e Crișul alb și e dig înalt, cică poate să vină inundație când o fi bai.