| Gianachocosmos a întrebat:

Intrebarea aceasta este dedicata celor din Timisoara sau care au cunostinte acolo va rog ajutati-ma.
In urma unor neintelegeri de pret in ultimul moment cu privire la chiria pe care urma sa o aiba, prietenul meu de familie venit din Franta a ramas fara optiuni asa ca incerc sa ii gasesc cat de curand posibil un loc unde sa poata ramana pe termen lung pentru ca nu stie romana atat de bine si sunt singura care il poate ajuta.
Pe langa franceza Stie engleza destul de bine la nivel conversational.
Are nevoie urgent de un loc unde sa stea pentru ca risca sa isi consume banii pe hoteluri.
Eu nu sunt din Timisoara, deci locuiesc la camin nu am cum sa il iau la mine si el ar fi mai mult decat incantat sa gaseasca un loc de unde sa poata lucra pentru ca lucreaza in domeniul IT. Daca nu e posibil pentru o perioada lunga, macar pentru cateva zile ca sa poata optine restul banilor de care are nevoie pentru a se stabili.
As dori si sper ca voi primi orice sfat sau indrumare.Va multumesc!
Gia

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

În astfel de cazuri se poate apela la o agenție pentru a găsi o locuință unde sa stea cu chirie. Iar a doua zi isi poate depune cv-uri /scrisori de intenție la orice firmă posibilă care are legătură cu it-ul.
Dacă nu are bani pentru chirie, atunci nu are de ales decât să se întoarcă acasă.