| lumyy a întrebat:

Buna seara.Am o combina frigorifica "ARCTIC" K3862 cu doua compresoare si de doua zile se auzeau zgomote ciudate cand functionau.Acum s-a aprins lumina rosie de avertisment si nu se mai stinge. Sunt aprinse amandoua lumini...VERDE de la retea si ROSU de la avarie. Am mai reglat din picioarele de echilibru si nu se mai aude zgomotul.La congelator a inceput gheata sa se topeasca si la frigider in mod ciudat este mai multa gheata pe pereti. MAI ARE ZILE MULTE... S-AU CERE ALTUL? VA MULTUMESC!

3 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Motorul e pe ducă, frigiderele arctic sînt proaste, făcute la noi. Dacă mai e în garanție, cei de la service trebuie să vă schimbe motorul, dar trebuie ca dumneavoastră să cereți acest lucru adică să vă dea un motor sigilat nu să îl rebobineze pe ăsta, ori vă pune motor bun, ori să vă dea banii înapoi, și atunci trebuie să vă orientați spre mărci consacrate, Bosch,, Philips, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi sta in caracter sa contrazic pe cineva,asa ca il rog pe cristi sa ma ierte. Daca frigiderul functioneaza,(ingheata), nu este pierdut.Te rog sa revii cu o precizare:ai un compresor(motor) sau doua? Te ajut cu placere, care este locatia ta? Astept. Numai bine.

| lumyy explică:

Buna Vancea.are 2 motoare din cate stiu eu. congelatorul e in partea de jos si s-a dezghetat complet pana dimineata.din pacate garantia a expirat in aprilie, deci il am de 3 ani.eu sunt din Prahova. multumesc mult.