| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, am o intrebare.

De mai bine de 5 zile incoace in fiecare seara intre orele 01.00 si 02.00 noaptea imi pica tensiunea electrica, din contuar si nu am nici un scurtcircuit. Am verificat cu un aparat de masurat curentul si toata instalatia casei si totul este in regula. Azi noapte la ora 1 si 20 de minute s-a intrerupt iar curentul electric, aveam in priza un laptop si un bec cu led, am iesit din casa, am luat lanterna si m-am dus la tabloul de tensiune si iar cazuse curentul. Sigurantele automate erau iar jos, dupa ce am dat drumul la sigurante au mers circa 15 minute dupa care iar au cazut sigurantele si am ramas in bezna, era ora 2 noaptea, nu am mai avut curaj sa ies afara sa le mai ridic iar. Sincer ma cam luase teama pentru ca ziua folosesc un consum de peste 1 kw si nu se intrerupe tensiunea electrica si noaptea intre ora 1 si 2; 30 imi pica sigurantele, sincer am verificat orice si totul este absolut in regula, mi se intampla numai noaptea intre ora 01; 00 si 02; 30. Am stat si de veghe la 10 metri de tablou sa vad daca pica tensiunea sau cineva umbla acolo ca tabloul este in fata portii mele pe un stalp de curent si cat am vegheat nimeni nu s-a atins de el si totul a fost ok, cand am plecat sa intru in camera mea, m-am pus in pat, am luat laptopul cu mine si peste 30 minute am ramas in bezna, imi pun semne de intrebare, ce se intampla?

Va precizez ca bunicul si tatal meu sunt morti de 30 & 15 ani iar ei erau niste oameni foarte severi si in aceasta casa au avut loc mai multe orgii sexuale. Atat bunicul cat si tatal meu erau afemeiati si de-a lungul timpului in aceasta casa s-au facut pacate de nenumarate ori iar eu acum ceva timp am avut nevoie de ceva si l-am strigat cu tarie pe satan si sunt un tip foarte necredincios. Voi ce spuneti, care sa fie problema?

11 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Sunt doua variante, ori ai un scurt (poate la încărcătorul de la laptop, poate la led, sau poate la frigider, boiler sau un alt aparat care pornește singur), ori cineva se joacă cu nervii tai.
Sigur nu sunt strămoșii tai morți, fantomele nu pot declanșa siguranțele.

| darrio2007 a răspuns:

De la prea mult „ear". Ce legatură au bunicul si tatal tau cu asta?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Întradevăr Satan e conectat la sistemul de electricitate național.
Noaptea cam pe la ora indicată de dta se produc supra tensiuni în rețea, când sunt decuplate marile termocentrale, ceea ce produce un șoc inductiv, care ar trebui să fie preluat de niște condensatoare care lipsesc. Aceasta cuplat cu biocâmpul remanent de la femeile care au petrecut acolo și au avut extaze extatice la bubuială și de faptul că dta ai invocat pe Întunecimea sa, ( să știi că când îl invoci, el sosește mai repede ca Doamne Doamne, că el stă tot timpul aproape, dă târcoale). și tot așa cum zis-a Domnul să fie lumină. și fu lumină, zis-a Dracul să fie întuneric, să fie pe întuneric orgia, și fu întuneric, la ora indicată de tine, descrisă îm Maleum Maleficarum ca Ora Diavolului!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este ciudat ca doar la orele acelea ramîi in beznă, sigur cineva umblă la cofret si te lasa intentionat fara lumină, cheama i pe cei de la enel sa sigileze usa aia, unde sunt siguranțele de afara, ca daca acolo nu sunt subv cheie si poate umbla cine doreste, ai dusmani care i ti vor raul.

| mihai69 a răspuns:

Problema e că face mișto de tine cineva care te știe fricos.

| Sn4k3 a răspuns:

Fantome clar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate e defecțiune, cheamă un electrician. Sau preotul.

| Raducons a răspuns:

E o poblema la reteaua electrica din strada, oar nu te gandesti ca vin fantomele sa faca rau, asa ceva nu exista.Si eu sunt foarte necredincios si nu se intampla nimic.Cred ca umbla totusi cineva la ele pune un lacat mic pe tablou, om nu te gandi la alte minuni

| GouDidodino a răspuns:

Esti foarte necredincios dar totusi crezi in satan, fantome, alte porcarii si esti foarte speriat ca spiritele ar putea face o orgie cu tine.
În legătură cu problema electrica cred ca cineva isi bate puula de tine si iti opreste sigurantele, mai ales că sunt în stradă. Pune un lacat, leagă cu sârmă de balot

| Daniel323 a răspuns:

Ma indoiesc ca poti sa verifici o instalatie electrica cu un simplu aparat de masura. Daca ai o simpla scurgere de 30 ma spre pamant iti declanseaza releul diferential de langa contorul de energie electrica.
Ca sa o detectezi, uneori un aparat de masura cu o baterie de 3v nu este in stare sa o individueze, ar fi nevoie de un tester de izolatie.

| Nyku7877 a răspuns:

Are lacat are si sigiliu