| Magnific a întrebat:

Buna am si eu o problema mai deosebita asa ce tine de electrica acum 1 ora mi s-o stins tot curentu din casa. m-am dus la panoul de control de jos si era in jos am vrut sa-l ridic in sus dar nu ma lasa se duce automat in jos. bunn dupa aia m-am uitat la panoul de curent din casa si am dat cele 3 clape in jos in afara de ce-a verde. si dupa aia m-am dus jos la scara si atunci o mers si curentul o pornit. bunn dar e o problema nu merg becuriile din casa.prizele merg. si normal ar trebui sa fie toate clapele in sus sa fie pornita sigurantele. dar sunt jos. cum sa fac? ce poate fi? ajutor.se apropie noaptea si nu stiu ce ma fac :)) aici e poza cu panoul din casa. http://postimage.org/image/1okkjvjc4/

Răspuns Câştigător
| RaVuL a răspuns:

Pai tie clapele negre sunt pe OFF trebuie sa le ridici

4 răspunsuri:
| eugem35 a răspuns:

Da dar dac se intmpal sa cad mereu vezi ce defectiune ai in casa la instalatia electrica

| ταξιδιώτης a răspuns:

Cel de jos trebuie sa aiba un buton de reset, dupa ce-l apesi poti ridica clapa in sus

| Magnific explică:

Pai da si cand le ridic se stinge totul in casa laughing si jos la panoul de curent nu pot sa il ridic ca nu ma lasa se duce singur jos. numai asa merge curentul cu alea 3 in jos. dar becurile nu merg.

| Magnific explică:

Gata am rezolvat.trebuie sa ridic din dreapta in stanga clapele cele negre. acum merge.multumesc