| octav005 a întrebat:

Buna seara. Stie cineva cum se deblocheaza bacurile la o mandrina de autofiletanta? Nu se inchid si nici nu se deschid. Am adugat si w40 si degeaba.

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

După wd40, daca nu a mers, încearca cu lovituri ușoare de ciocan la burghiu/bit. E înțepenit, și loviturile pot sa îl deztepeneasca.

| trophin a răspuns:

Cu mainile? doar sa ai grija sa nu iti rupi degetele, altfel cum?

| octav005 explică (pentru trophin):

Mana nu încape în interiorul mandrinei

| pufulescu0o a răspuns:

Ai incercat cu cheia mandrinei? Arată ca o roată dințată conică si are un mâner in forma de T.

| octav005 explică (pentru pufulescu0o):

Nu este mandrina de acel gen. Este mandrina rapida. Ca la BOSCH, dewalt etc

| octav005 explică (pentru pufulescu0o):

Mandrina se învârte. Nu se desfac bacurile din interiorul ei. Bacurile ce strâng burghie, biti. Etc