| phantomitza a întrebat:

Am plantat intr-un ghiveci un stejar si vreau sa-l cresc eu, dar nu gasesc pe net niciunde cum trebuie sa-l ingrijesc mai bine, ce ii place, il tin afara la racoare.el poate vrea caldura. nu stiu toate lucrurile astea, va rog ajutati-ma care stiti in acest domeniu sau cu pagini de internet care imi pot explica, dau funda! mersi!

4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu are nevoie de o ingrijire speciala, dar cauta sa aiba pamant de padure.

| marianvranceanul1 a răspuns:

Sper ca e mare ghiveciul.Ar trebui sa aiba 1x1.5 m ca suprafata.

| phantomitza explică (pentru marianvranceanul1):

E doar o ghinda deocamdata..care e putin incoltita si astept sa vad daca creste big grin

| StefanVLY a răspuns:

Bună, ai aici toate informaţiile pe care le vrei despre stejar : http://ro.wikipedia.org/wiki/Stejar, dacă te-am ajutat, te rog, fundăăă:X