| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

as dori sa plantez niste catina alba. Insa nu stiu cand o pot face, toamna sau primavara? Daca pot si si... In ce luna din toamna o pot planta?
Si in ce luna a primaverii? Cand e mai ok de plantat?

4 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Specialiștii recomanda plantarea puieților de pomi sau arbuști toamna. Se pot planta după ce le cad frunzele si pana cade zăpadă sau îngheață pământul. Primăvara se pot planta imediat după topirea zăpezii si pana in martie-aprilie. Dar la catina va trebui sa plantezi de la 3 bucăți in sus deoarece daca plantezi 1sau doi puieti e posibil sa nu rodească deoarece se pot nimerii doar puiet femela si nu se poate face polenizarea, sau puiet bărbat ambii.

| zilog a răspuns:

Cătina o poți planta primăvara imediat ce sa topit Zăpada dar contactează mult ca să îți dau o idee Cum să faci ulei de cătină presat la rece

| zilog a răspuns (pentru zilog):

De preferat în pământ gras de flori apoi dacă vrei să pui pe câmp trebuie să pui în groapă pe lângă rădăcină pământ de flori din ăla negru cernoziom ce să zic mai mult important o să fie atunci când o să vrei să extragi uleiul de cătină la rece Bio am o invenție în acest sens unicat pe planetă care extrage uleiul fără să spargă membrana celulelor pentru că toți oamenii de pe planetă extrag uleiul de cătină dar membrană de celule este afectată iar prin invenție a mea se poate extrage uleiul de cătină cu celulele întregi ceea ce ar face ca el să fie mult mai ușor asimilat chiar și prin perfuzie de către organismul uman

Răspuns utilizator avertizat