| Rad_Cosmin_1979 a întrebat:

Buna TPU vrea sa imi amenajez un gazon si din cate am inteles peste samantele semanate trebuie sa arunc nisip.As dori sa stiu ce fel de nisip trebuie e bun nisipul folosit in constructii pentru beton multumesc

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nisip de rau este mai bun dar merge de oricare pina laurma.Dar poti si fara nisip bati cu grebla pamaintul semanat, daca intelegi ce zic. Iara semintekle care stau deasupra si alea vorincolti daca uzi des si cu putina apa sinu sint curenti de aer sa le mute.

| tombraiderunderworld a răspuns:

Decat sa te complici mai bine cumperi de la un magazin special pentru asa ceva (cum ar fi practiker) niste nisip care stii sigur ca nu are cu ce sa iti afecteze semintele >:d:d< pup