| Robipiloiu23 a întrebat:

Buna vreau un sfat stau in casa aceasta de o luna jumate sunt in vacanta la unchiul meu in Franta si seara cand intru in bucatarie ma simt de parca tot timpul ma priveste cineva cateodata se face frig asa din senin cateva minute dar intr-o seara ma uimit faptul ca eram pe laptop si cand m-am uitat spre baie(eram in sufragerie)am observat un fel de fum care plutea si dupa 3 secunde disparuse.cred ca casa e bantuita si nu stiu ce sa fac cred ca dumnezeu ma ajuta dar ma tem pentru ca ma simt ca si cum is in pericol plz raspundeti-mi si dati-mi sfaturi

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cred ca 80% dintre noi suntem atrasi de fenomene iesite din comun.Ba chiar ne dorim asemenea experiente.Sub influenta unor asemenea,, dorinte,, nu e mare lucru ca imaginatia sa ne joace feste. Daca credem in existenta fantomelor, ar trebui sa credem si in existenta lui D-zeu.Propunerea mea este ca atunci cand simti teama fata de aceste perceptii, sa te rogi lui D-zeu, ca influenta acestora sa dispara.

| Robipiloiu23 explică (pentru Danut_Popa_1961):

Multumesc mult nu mam mai gandit la asa ceva sau cand simteam ceva ma rugam si nu mai simteam nimic

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru Robipiloiu23):

Rugaciunea e mult mai importanta decat credem majoritatea dintre noi.