| HeeVTM a întrebat:

Acum o saptamana mi-a murit mama.De atunci de cand am ingropat-o mi se intampla lucruri stranii (ea a murit in casa in care eu locuiesc.)

Am inceput sa o visez in fiecare seara si tin foarte bine minte ca in acele visuri mereu imi zicea ca ma iubeste.

Aud pasi prin casa, mai ales in bucatarie ( ei ii placea sa faca de mancare, era o bucatareasa excelenta). Cad lucruri prin casa (figurine, tablouri, etc).

Mereu cand ma pun in pat simt parca ca cineva ma ia in brate si se face frig instantaneu.

Cateodata patul vad ca se lasa chiar daca nimeni nu sta pe el.
Mi se misca pernele, plapuma.

Alaltaieri am lasat farfuriile nespalate in chiuveta. Ma trezesc le vad la locul lor.

Robinetele de la baie se pornesc singure, masina de spalat.
Imi dispar haine si dupa le gasesc in masina de spalat.

Traiesc intr-un film horror, dar stiu ca e ea, ma sperie foarte tare.

Eu am spart toate oglinzile din casa, pentru ca asa mi-a zis preotul.Peste o luna am sa le pun inapoi.

Cea mai horror faza a fost cand eram in pat..pe TikTok si eu am patul pozitionat asa fel incat sa vad tocul usii si geamul de balcon.Era 3-4 noaptea, am stins telefonul m-am uitat in tocul usii si am vazut-o pe mama, am sarit din pat am aprins luminile si a disparut. Am chemat preotul si a zis ca nu este numai spiritul mamei mele aici, sunt si altele.

Cred ca o sa devin ceva nebun daca mai stau mult in casa asta.

Pâlpaie luminile incontinuu cand ma gandesc la ea.

Ce as putea sa fac, gen, sa se duca in rai, sa nu mai fie atasata de casa asta. Am tinut geamurile deschise 5 ore incontinuu, degeaba.

Va rog fara raspunsuri gen : ce ai fumat? Ce droguri ai tras? Dau funda

App (in timp ce scriam asta mi-au cazut toate pernele de pe pat.)

20 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Cere trimitere la psihiatrie.

| RAY a răspuns:

Condoleante,e perfect normal sa o visezi,si eu o visez si sunt vise foarte lucide, doar in ziua morti s-au intamplat ceva chesti ciudate gen au ars vreo 4 becuri noi pe rand, nu erau vechi,nu am patit asa ceva niciodata, ce sa spun ciudat, semn ca e langa tine, sigur nu iti vrea raul doar e mama ta, nu iti fie frica

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se numesc fenomene poltergeist.
Sunt legate de tensiunile din mintea ta, care le provoacă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fenomenul de a visa, vizualiza o persoană apropiată care a murit, este legat de informația înmagazinată în capul tău. Faci cu ea videoclipuri și le proiectezie apoi, sau pe ecranul interior când ești adormit în vis, sau în spațiul exterior. Astfel nu vezi un spirit al ei, ci un videoclip creat de tine. Astfel te sperii tu pe tine însuți.
Fenomenul care mișcă obiectele prin casă se numește poltergeist, spiridușul de sub pernă.
Ești tot tu, cu o tensiune enormă internă care se transmite și se bagă în obiecte și se mișcă apoi singure. Se întâmplă în casele unde au locuit persoane care au fost chinuite de tensiuni sexuale sau de spaima morții, așa cum este cazul tău. Astfel, cu mare probabilitate, tot tu ești vinovatul.
Asttfel spiritul mamei nu se poate duce în rai, atât timp cât este implantat și ținut captiv în capul tău.
Pâlpaie luminile incontinuu cand ma gândesc la ea.
Ai văzut? Când te gândești la ea. Adică când activezi în creier mii de miliarde de neuroni și conexiuni între ei, mai mulți decât stelele dintr-o galaxie, emiți un biocâmp atât de puternic încât perturbi local rețeaua de electricitate de la tine din casă, și din cauza asta pâlpâie becurile. Te mai îndoiești că tu ești de vină?
în timp ce scriam asta mi-au cazut toate pernele de pe pat.
Ce făceai în timp ce scriai asta cu creierul tău? Activai zona din creier unde este înmagazinată informația legată de ea, așa zisa iubire de mamă, ombilicul sufletesc care te-a legat de ea, de când te-ai născut. Este un biocâmp foarte puternic între o mamă și puiul ei. Mama iepuroaică este pe submarin la adâncime de 400 m. La 10000 de km depărtare sunt omorâți puii ei. Pe EKG se vede că ea recepționează acest mesaj, despre moartea puilor ei.
Acest biocâmp care te conecta cu mama ta când erai în viață era emis de creierul tău. Acum nu mai găsește receptorul că al mamei s-a stins. Atunci el emite puternic și face să cadă pernele, să se miște farfuriile. Mă ocup de aceste fenomene de fix 40 de ani. Dă funda. Că dacă nu dai, îți trimit un biocâmp să îți trântească o farfurie și o pernă peste cap.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cati ani ai?

| anonimg a răspuns:

Ca un frate mai mare, eu nu-ti zic sa iti spargi oglinzile, ci calculatorul, daca acesta te face sa cazi in pacat. Daca il vinzi sau il donezi, vei fi si mai castigat.
Venirea Domnului Hristos este foarte aproape si nu trebuie sa ne ocupam timpul cu lucruri de nimic.

| Celcestietot a răspuns:

Știi, când ieși din corp, nu ai corp, ci doar duhurile necurate se baga în viața unui om. Dacă chiar ai scris ceva adevărat, sunt mari șanse să nu fie mama ta. Dar vezi, atâta timp cât ești cu Dumnezeu, aceste duhuri nu au putere asupra tawinking.

| ancaval a răspuns:

Încearcă să ignori TOT și NU te mai gândi nici o secundă la mama ta, las-o să se odihnească în pace. Ieși cu prietenii, stai mai mult pe internet, caută filme de comedie.
Viața merge mai departe cu, sau fără, oamenii dragi.

| Digikey a răspuns:

Povesti de copil zapacit.

| Digikey a răspuns:

Ma distreaza sa vad cum cad credinciosii ca mustele in plasa ta.
rolling on the floor
Chiar sunt retardati daca nu-si dau seama cum isi bate joc un copil de ei,

| Irinel15123532 a răspuns:

Draga prietene, nu stiu daca faci doar o gluma nereusita, sau problema ta este reala, tinand cont ca ai doua intrebaripe TPU, intr-una din ele scrie ca esti clasa a 7a, si in a doua scrie ca ai 27 de ani si vrei sa faci un copil, dar te-ai despartit de prietena ta

https://www.tpu.ro/......7-eu-eram/

https://www.tpu.ro/......vi-lea-si/

| DoarBogdan a răspuns (pentru Irinel15123532):

Am vazut si eu asta, dar am zis sa nu ma leg de el laughing Poate imparte contul cu cineva.

| HeeVTM explică (pentru Irinel15123532):

Verisorul meu a pus acea intrebare amice. Eu am 27 ani.

| Denisa0954 a răspuns:

Se spune ca spiritul unei persoane ramane prezent in locul in care a trăit și nu numai, 40 de zile de când a murit. I s-a facut mamei tale pomana asa cum e obisnuit sa se faca? Ati sfințit casa dupa deces?

| Kevinn2000 a răspuns:

Îți recomand să chemi un preot la tine în casă și să dea cu agheasmă. ( cred că se numeste sfeștanie )

| GicaGigekGica a răspuns:

Chiar nu stiu ce sa zic...sunt chestii supranaturale
Incearca sa o chemi la tine in camera sa vezi ce se intampla (gen sa o invoci)

| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Dacă tu crezi din toată inima ta că ritualurile și obiceiurile preoțesti vor ajuta, fă tot ce trebuie. Dar acestea nu sunt Creștinești, ci sunt de origine și influență păgână. Rugăciunea în grup este cea mai eficientă. Sunt grupuri de rugăciune pe Facebook, precum și în orice oraș.

| Michael11 a răspuns:

Eu cred ca nu mama ta face acele lucruri despre care vorbesti. Atunci cand o casa este bantuita este bantuita de duhuri necurate. Eu cred ca cei care au murit nu pot sa se intoarca sa sperie oamenii. Duhul lor, sau sufletul lor nu mai ramane in casa in care au locuit nici macar o zi. Nu ma refer aici la cei ce au avut moarte clinica. Chiar daca tu spui ca ai vazut-o pe mama ta noaptea, eu zic ca nu a fost ea, ci un duh necurat a luat chipul ei. Ce ar trebui sa faci? Sa te rogi ca Dumnezeu sa te scape de duhul sau duhurile rele care bantuie locuinta ta. Roaga-te si citeste Biblia. Dedica-ti viata lui Dumnezeu. Poti sa te rogi impreuna cu alti crestini daca vrei.

| totuldesprenaturasiaventura a răspuns:

Ti am trimis mesaj

| bwb a răspuns:

In afara de imaginatia ta care este dornica de senzational, nu prea se pertrec la tine in casa fenomene paranormale.
Daca este adevarat ce SIMTI (eu cred ca aceste povesti se petrec doar in mintea ta).
Cu toate astea, totusi, este ceva adevarat in povestea ta si anume faptul ca este posibil ca tu sa fii convins ca aceste lucruri se petrec. Repet: doar in mintea ta!
Aceste ganduri, (iti dau o veste buna), vor disparea in a 40-a zi de la decesul mamei tale.
Intr-adevar aceste spirite se manifesta dupa moartea cuiva, dar niciodata in plan fizic ci doar in mintea apropiatilor decedatului.
Ca sa-ti intaresc cele pe care ti le-am spus, gandeste-te la Isus Cristos. Dupa deces a bantuit mintea apropiatilor si celor care l-au iubit, dupa care, la 40 de zile s-a INALTAT. Adica lumea nu il mai avea proaspat in minte...si pe cale de consecinta nu mai erau obsedati (in constiinta lor) de prezenta lui!