| Ioan_Stefan_Ciocan_1971 a întrebat:

Bună ziua! Am o problema cu ventilatorul de la centrala termica cu gazeificare Bosch! Pornește când vrea cateodată nu pornește până îl iau jos și când îl desfac pornește! Aveți va rog idee de unde ar putea fi bună? Mulțumesc frumos

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ventilatorul sau pompa de recirculare?

| Ioan_Stefan_Ciocan_1971 explică (pentru sierra1):

Ventilatorul nu pornește până desfac șurubele de prindere și când temperatura scade ar trebui sa se oprească dar nu se oprește! Oare să nu fie bine legat? centrala este aproape noua de anul trecut o am!

| sierra1 a răspuns (pentru Ioan_Stefan_Ciocan_1971):

Dacă mai e in garanție, nu umbla la ea, cheamă pers. autorizat.
Dacă nu e, de văzut cine/ce comandă ventilatorul ăla (termostat, releu) și de verificat dacă-și face treaba. Măsurat electric