Întrebare recomandată | vladutz1995 a întrebat:

Am o problema la centrala, nu are presiune (este 0.6 bar). Am incercat sa ii fac presiunea dar nu se invartea capacelul negru, asa ca l-am scos si am rotit direct cu patentul. Nu s-a invartit deloc si am reusit sa stric filetul.
Se poate schimba robinetul respectiv?
Cat ar costa? Multumesc!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuia sa deschizi usor din parghia albastra de sub centrala.Nu stiu de ce capacel negru vorbesti.

| CLCQ a răspuns:

Capacelul probabil era robinetul de alimentare al centralei. Se poate schimba dar te sfatuiesc sa apelezi la o firma/cineva care se pricepe si-ti da macar garantie.