| CristianBerzerk12 a întrebat:

as vrea sa va cer ajutorul in legatura cu o problema foarte enervanta si obositoare.
De cateva saptamani,in blocul in care locuiesc,sunt plojnite (inca nu s-au dus in tot blocul) dar este o persoana la etajul meu care are foarte multe plojnite, pentru ca recent i-a murit sotul, i-ar sotul ei era cazut la pat, i-ar ei erau foarte saraci.In timp ce el traia erau putine plojnite in casa,am scapat de ele doar din cateva repetari de dat cu solutie, dar acum au luat-o razna! Sunt peste tot, pe peretii etajului, in casele veciniilor.
As vrea sa mentionez ca fiecare persoana din bloc are 2 camere,dar camerele sunt fata in fata, adica, trebuie sa iesi din acea camera, si sa mergi pe hol ca sa iesi si sa intri in cealalta camera.Am dat cu solutii tari,sprayuri de toate si nu am reusit sa scapam,am citit despre ele si am retinut ca se inmultesc foarte repede.
Si de cand a murit sotul acelei femei nu accepta nici un fel de ajutor,si are si mobila foarte veche,si a zis ca e muscata foarte rau, dar ea nu vrea sa arunce mobila, si nu ne lasa sa o ajutam.
In fiecare seara vad plosnite si le omor, si de abia reusesc sa ma culc.
Sunt 4 apartamente (8 camere) pe etaj si nu stim ce sa mai facem.
Aveti idei cum am putea sa scapam de aceste plosnite?

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Anunta administratia/asociatia/politia si se va rezolva pana la urma cu ajutorul celor de la deratizare!
Dar trebuie sa anunti autoritatile.
O zi buna happy

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Anunti cum a spus @caramela, dar anunti si Sanepidul.