| Drinceanu a întrebat:

asi dori si eu cateva informatii:daca mi-am cumparat un convector pe gaz, cat ar costa montarea lui eu locuiesc la un apartament cu doua camere tip vagon si vreau sa-l montez in prima camera. Cat timp dureaza montarea lui(proiect etc.) Si unde trebuie sa ma adresez sa-l pot monta? a si da n-am acte la el? Daca puteti sa ma ajutati cu un raspuns v-as fi foarte reconuscator.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai intai trebuie sa mergi la firma care distribuie gazul si sa-ti faca proiectul si sa-ti dea cota de gaze. Tot ei iti vor spune si un meserias acceptat. Pretul? Nu stiu ca eu am facut de mult si intre timp, de prin 2004, am trecut pe centrala termica. Cu actele cred ca-i ceva bai. Trebuie sa intrebi la gaze.

| Drinceanu explică:

Dar ce pret era pe atunci, ajunge 12 mil sau costa mai mult?