| sikmariusik a întrebat:

Va rog frumos imi puteti spune si mie daca se mai pot monta instalatii de incalzire cu tiraj natural in casa?
Vreau sa montez un convector pe gaz cu tiraj natural.
Daca se mai poate inca o intrebare. Pot scoate evacuarea direct afara daca nu dispun de un horn?
Cu stima,

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Convectorii cu tiraj natural se monteaza numai daca ai horn --- daca nu, atunci ai nevoie de unul cu tiraj fortat la care kitul de alimentare aer/evacuare fum se monteaza prin perete catre exteriorul cladirii. Proiectul instalatiei(aprobat de catre furnizorul de gaz, Eon-gaz, spre exemplu) si montajul trebuiesc facute de catre persoane autorizate in acest sens.