| TCAngel a întrebat:

Mă numesc Ilie şi sunt un tânăr de 20 de ani care aspiră la ceva idealuri şi vreau să mă ajutați cu ceva informații dacă se poate.       În  primul rând vreau sa îmi achiziționez o casa. Preferabil nici prea mare nici prea mica. Cu doua, dormitoare, sufragerie, bucătărie, baie si hol cu o curte puțin voluminoasă pentru recreere şi relaxare in care să îmi desfasor pasiunea pentru grădinărit. O mansardă nu ar fi o idee rea. Chestia este ca nu stiu cam cat m-ar ajunge sa cumpăr un teren pentru construcție preferabil amplasat intr-o zonă de periferie, construcția casei si amenajarea terenului. Momentan nu am nici un plan de construcție sau o idee mai amplă cum sa arate produsul final. Niste idei sau sfaturi plus prețul cat m-ar costa toata treaba asta ar fi de mare, mare ajutor. As iesi mai bine in avantaj daca as cumpara direct o casa plus terenul? Mulțumesc mult!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai zis in ce oras... ca un teren la periferia Bucurestiului nu e la acelasi pret cu un teren la periferia Turnu Magurele.

imobiliare.ro e cel mai mare site de imobiliare din Ro, ai sa gasesti acolo preturi informative despre tot ce ai nevoie

| TCAngel explică (pentru suntserios):

Za fie in general prin partea Brasovului sau Iasi

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cumpara una facuta.

| EmiTeo a răspuns:

Salut, poti folosi o firma specializata pentru asa ceva, iti recomand https://www.1design.ro, poti cere o cotatie din partea dreapta sus a site-ului!

| gmateescu a răspuns:

Cred ca cel mai ideal in cazul tau este sa gasesti o casa la gri, deja ridicata, sa iti faci o idee mai mult sau mai putin cate camere vrei sa aiba, gradina, garaj si sa o amenajezi pe gustul tau. Poti gasi meseriasi si cateva idei de amenajari aici https://mesterilocali.ro/blog/5-trenduri-in-decorul-living-ului-in-2020