| SoFloryn a întrebat:

Buna ziua tuturor. Am in bard de beton la curte lung de 45 ml și lat de 25 cm. Întrebarea mea este câți mp de gresie imi trebuie pe măsură de 33×33 cm sau de 45×45 cm (placa de gresie)? Aștept răspunsul dumneavoastră.
Va mulțumesc tuturor.

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca imi zici inaltimea, iti zic exact cit ai de pus. Dar, pentru ca poate fi si de 30 de cm, si restul fier sau lemn, si de 2 m, nu am de unde sa stiu cit va intra

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Vino cu o intrebare mai exacta, nu cred ca se poate intelege mare lucru din aceasta.Ce vrei sa acoperi, coama gardului cea de 25 cm? Ce inseamna 45ml?

| SoFloryn explică (pentru Adrian_Mares_1972):

Da,coama gardului, de 25 cm lățime și 45 ml este lungimea totala a gardului.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns (pentru SoFloryn):

Vrei sa faci tu operatiunea sau un meserias? Daca exista, as opta pentru gresie de 25 cm, se pierde mai putin, daca operatiunea o va face un meserias, el este in masura sa-ti dea sfaturi. Daca o faci tu sunt alte calcule...

| SoFloryn explică (pentru Adrian_Mares_1972):

Eu o fac, dar mă interesează câtă gresie să iau.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns (pentru SoFloryn):

Inteleg ca nu doresti sa pui numai placa intreaga, vei pune si bucati ce rezulta din taieri, nu?