Întrebare recomandată | alex554 a întrebat:

Buna ziua!
Vreau sa fac un gard din tabla zimcata si nu stiu ce suruburi sa folosesc la prinderea ei pe tevile de metal.
Daca ma paoate ajuta cineva cu mai multe informatii, va rog lasati un raspuns.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Cred ca poti folosi suruburi autoperforante metal-metal, dar conteaza cat de groase sunt tevile, daca sunt groase si nu pot fi perforate de suruburi trebuie date gauri cu un burghiu un pic mai subtire decat suruburile folosite si apoi introduse suruburile.

| alex554 explică (pentru CristianCRS):

Cred ca merge cu suruburi autoperforante
Multunesc!

| CristianCRS a răspuns (pentru alex554):

Cu placere si spor la treaba!

5 răspunsuri:
| TheSoldier a răspuns:

Pai, si eu am facut un gard de tabla zincata, insa diferenta e ca l-am prins cu lemn, deci merge cu holsuruburi. Uite aici cateva sugestii, care sigur te ajuta. : http://www.diyincepatori.ro/......%AEn-metal

| alex554 explică (pentru TheSoldier):

Multiunesc pentru informatii.

| alex554 explică:

Intentionez sa folosesc teava rectangulara 25X25X1.5