| 1hprupee a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare.
Cam cât m-ar costa ma construiescs o baie?
Indicatii:
Apa curentă am
Fosa nu am.
Am deja doi pereti, adica vreau sa o construiesc lângă un colt.
Si intrebari:
Cam cât m-ar costa cu tot cu gresie cu cei doi pereti care sunt de 3m si h2 si cu tot cu wc cada si chiuvetă?
Multumesc tuturor.
Dau funda

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fosa te costa cel mai mult.
Gresia, faianta, chiuveta wc si cada le poti cumpara la mai putin de 5000 lei (1000 euro).
Manopera te poate costa inca atat.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Prețurile diferă de la un meseriaș la altul, deci trebuie sa cauti instalator, si sa il intrebi, îi spui ce vrei sa faci il chemi vede masoară si i ti face calculul, nimeni in afara de un meseriaș care asta face toată ziua nu ar stii, oricum sa ai pregatiti cel puțin 1000 de euro ca atit materialele cit si mîna de lucru costă enorm.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Atentie, iti trebuie plan de constructie. Trebuie expertiza daca locuinta rezista. Astea costa peste 10000 de lei.