| Pumba a întrebat:

Cam cat de lata ar trebui sa fie plinta in bucatarie? Cum e mai estetic? O plinta mai lata sau una mai ingusta. Fundita!happy

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

10-11 cm latime are o plinta si este estetica la acele dimensiuni!

7 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Cat de lata posibil caci la spalat cu mopul vei murdarii peretzii daca pui plinta ingusta

| carpediem a răspuns:

Eu o fac intre 6-8 cm. Mai lata mi-se pare inestetica fata de faianta. Vezi ca sunt plinte facute care la partea superioara se subtiaza si e convexa.

neluL
| neluL a răspuns:

@NoNaMe poate te lamuresti aici http://www.regata.bizoo.ro/vanzare/250165/Plinta-MDE-310
plinta asta din poza are 8 cm latime si 31.6 cm lungime (retine latimea este aceesi cu inaltimea) grosimea este 0, 6cm!
Daca mai cauti... exemple mai sunt!

| Pumba explică:

@NeluL aia e lungimea plintei.Plinta nu are cum sa aiba 10-11cm latime.happy

| Pumba explică:

Ca bine zici @mamiwinking

| 1ce a răspuns:

E bine una mai ingusta, sa fie pusa bine astfel in cat sa nu se vada inbinarile, si nu uita trebuie sa aiba si o culoare adecvata.

| ovy_2759 a răspuns:

Este plinta stas, incearca sa vezi.