| jamesbond28 a întrebat:

Care mobila e cea mai avantajoasa (raportat la calitate-pret) cea la comanda sau cea din magazinele de specialitate? Ma tenteaza si mobila second hand adusa de afara. Ce pareri aveti? Multumesc!

2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Nu se poate generaliza; poti gasi mobila de calitate si gata facuta, la fel si cea second hand, poti gasi piese care se asorteaza perfect cu ceea ce ai deja in casa.Numai tu decizi ce este cu adevarat avantajos pentru tine, ce-ti place cu adevarat si crezi ca merita cumparat.

| niculita4tpu a răspuns:

Poti avea mobila facuta pe comanda din acelasi material ca mobila deja facuta, din magazinele de specialitate, intelegi unde bat? Materialul conteaza, nu daca este pe comanda sau "de-a gata". Apoi se mai pune problema cat de repede o vrei: daca o faci pe comanda, dureaza mai mult. Eu prefer mobila de-a gata, am umblat pe la diferite showroom-uri si cand am ajuns in Ghencea am dat peste unul carea avea si scaune si saltele si tot ce trebuie pentru un dormitor. Cand le-am cerut o carte de vizita pentru comenzi viitoare si recomandare la prieteni (ca s-au purtat foarte profesionist, cu explicatii, transport, tot) am aflat ca au si site: http://www.expert-scaune.ro/
La mobila SH nu m-am gandit niciodata. Daca nu te pricepi, omul spune ca e din lemn masiv si de fapt nu-i, dupa care incep sa joace picioarele, sa mai cada din manere si asa mai departe.