| LanguageMaster a întrebat:

Casele făcute din blocuri de piatră sunt bune?

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu sunt prea bune din cate stiu, pentru ca tin rece datorita blocurilor de piatra, si consumi mult mai multa energie decat la o casa normala pentru a o incalzi.

| LanguageMaster explică (pentru cristi202):

Sunt mai rezistente la cutremur?

| cristi202 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Depinde de marimea lor, de liantul care le leaga, de cum au fost dispuse, de marimea cutremurului. Dar se zice ca ar fi mai rezistente decat cele obisnuite. La urma urmei, e piatra, un material foarte rezistent.

| AlexandraSimion a răspuns:

Aceste case se faceau in trecut. Acum exista solutii mai bune si mai ieftine, bca sau caramida. De bune sunt bune.

| LanguageMaster explică (pentru AlexandraSimion):

Dar sunt mai rezistente la cutremur?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru LanguageMaster):

Nu