| JustMe69 a întrebat:

Cat timp traieste o primola? La bloc? Dar la casa? As dori sa ii iau mamei si bunicii cate una de 8 martie.

5 răspunsuri:
| luluta a răspuns:

Primola e o ciocolata traieste pana o mananci. Merit funda laughing.

| JustMe69 explică:

Primula,pardon este o floaare foarte frumoasa.

https://www.google.ro/......ps?/search

| sssssymo a răspuns:

Este o floare de ghiveci pe care ar fi bine sa o plantezi la casa, in gradina.Ii place mediul racoros si evita bataia directa a soarelui.Si eu am avut si o tineam si nu am lasat-o in farfurie si nu o pulveriza.In ghiveci se uda doar daca pamantul devine uscat la suprafata.ma bucur ca te-am putut ajutahappy

| unguru90 a răspuns:

La bloc nu prea stiu dar la casain(gradina)traieste mult, iar primavara infloreste cm se topeste zapada e o splendoare