| anonim_4396 a întrebat:

Ce dezumidificatoare recomandati?

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Aer conditionat cu functie de dezumidificare, nu vad sensul de a lua dezumidificator standalone.

| alina2k18 a răspuns:

Eu am de la Argo, versiunea nedigitala a astuia
https://www.emag.ro/......DCS4RMBBM/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu recomand Trotec.

https://m.emag.ro/......DMQ6BYBBM/

Dețin Trotec ca cel din link, însă este pentru dimensiunea încăperii. Dezumifucatorul îl alegi în funcție de suprafața încăperii. Vezi de la producător, găsești cu rezervor de mai multe dimensiuni. Și prețul difera. Iarna am umiditate în încăpere peste 85%, iar cu dezumificatorul Trotec am redus la 45-50%. În urma cu trei luni mi-a venit cam 60 lei în plus pe factură la curent cu dezumificatorul pornit și menținut pe modul CO ( continuu) pe treapta High. Dezumificatorul are și treapta low și High, iar pe High trage la curent 220, iar pe High 360. L-am ținut pornit când eram acasă, nu non stop. Nu a mai apărut mucegai și nici geamurile nu mai transpiră. Recomand.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, să îți pui aer condiționat cu funcție de dezumificare și să plătești curent cu sutele de lei. GabiDumitrescu nu gândește deloc înainte a-și folosi degetele la tastat. Nu fă prostia asta cu aerul condiționat. Trage mult la curent și stoarce la portofel.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa investesc foarte mult pentru ca stau intr-o chirie temporara

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Și eu stau în chirie, însă definitivă. Nu temporară.

| iwefgOficiall a răspuns:

Buna ziua eu as recomanda un dezumidificator de genu cu purificator inclus eu zic ca este varianta cea buna pentru tine ma ales ca igienizeaza aerul din camera unde al pui!
https://www.emag.ro/......DCY668BBM/