| lol2 a întrebat:

Ce antivirus imi recomandati?

20 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Avira

| AndreiGabi a răspuns:

Http://agintrebarifrecvente.blogspot.com/
1 Nod 32
2 Norton
3 Comodo
4 Bitdefender
5 AVG

| Liviucu a răspuns:

Nod32 sucks. Sa nu te puna pacatul sa pui Nod, vei avea virusi cat toti paduchii lui Base. Toti la care am mers cu instalari de PC, aveau virusi si ghici ce? Nod instalat. Comodo rulls si e si gratuit. Recomand cu placere! Succes.

| AndreiGabi a răspuns (pentru Liviucu):

laughing
Ai dreptate, oarecum. Totusi este un program usor de folosit, cu o detectie cat de cat buna si deloc stresanta...eu inca il folosesc, dar il prefer pentru ca nu e foarte agresiv (folosesc unele chestii hack etc.)...comodo ma enerva.Mai bun este kaspersky dar greu de gasit in varianta free (cu crack dar calitatea se simte, asa mi s-a parut) si consumul de resurse este putin cam mare. Dupa nortonul, mult mai bun in protectie fata de nod 32 si comodo(variantele free incercate de mine cel putin) dar prea agresiv pentru mine si stresant.Mie, momentan nod 32 imi place dar schimb topurile saptamanal laughing in functie de ce incerc nou.

| Liviucu a răspuns (pentru AndreiGabi):

Nod32 este pus de marii instalatori de OS-uri din oras. Merge lumea si plateste 50 lei unui handicapat ca sa ii puna XP-ul si antivirus Nod32-ul. De ce oare? Simplu frate pentru. ca astfel se asigura ca acel client va reveni in maxim cateva luni cand PC-ul nu se va mai aprinde si va fi bulit de virusi. In ceea ce priveste K.A.S. sau BitDefender, etc, mi se pare normal sa ceara Ram-i odata ce sunt primii in domeniu. Vorba aia, ce e bun si cere/costa. Mereu cumparam anual KAS sau Bit pentru ca hai sa fim seriosi, merita investitia insa de cand am Comodo stau linistit. E free iar de 3 ani n-am nici o treaba. Norton e si ala aiurea, parerea mea. In ceea ce te priveste, daca ai Nod32, instaleaza un anti-mallware (preferabil Malwarebytes) si da-i o scanare. Daca nu ai nici un vierme eu ma arunc de la 3. Desi slabe sanse sa ma insel.

| AndreiGabi a răspuns (pentru Liviucu):

Dap,iar iti dau dreptate in mare parte laughing.Imi este sila sa instalez malwarebytes si sunt si eu aproape sigur ca gasesc cativa microbi prin pc dar tiam spus, zilnic ma joc cu crack-uri si programe de genul iar obtiunea de "pastrare" oferita de nod o folosesc destul de des.De la comodo am incercat obtiunea free de internet security si da am ramas uimit de ce ofera un program free si e foarte bun dar...am renuntat la el din cauza ca mi-a sters un fisier din windows, ne afectat de virusi pe care el il vedea virus si imi tot dadea o eroare sistemul.Pe langa asta l-am instalat cuiva si se lega de conexiunea de net straight face si nici pana astazi nu stiu motivul(nu am oprit eu internetul din el din greseala sau cv de genul).Si mie mi se pare mai bun nortonul decat bitdefender.Pe unde schimb windowsul las doar malwarebytes in versiune pro si nimeni nu sa plans.In concluzie...fiecare cu ce se simte bine laughing.

| Liviucu a răspuns (pentru AndreiGabi):

Click dreapta pe iconita in dreapta si le dezactivezi Sandbox-ul si Defense++-ul. Apoi ii vor lasa in pace in ceea ce privesc conexiunile cat si alte setari. Ideea e ca daca acele doua le tii activate atunci chiar nici dracu nu mai intra in PC. Il inveti ce programe ruleaza in PC si odata ce dai "Allow" prima oara, apoi nu te va mai intreba de acel program niciodata. Si-atunci gandeste-te ca orice atac nu va scapa neobservat de tine iar acel calculator protejat de Comodo nu se va compara niciodata cu unul protejat de Sfoara. Scuze, Nod.

| FesCuDungi a răspuns:

Avira sau Nod32

| MaStErShOt a răspuns:

Gratuite: AVG, Avast, Avira
cu bani: Kaspersky, NOD32

| omide a răspuns:

AVAST pentru ca e gratis si e legal
il gasesti pe http://download.RNT.ro la sectiunea Antivirus

| PuLs a răspuns:

Kaspersky cel mai bunwinking

| Uraniu a răspuns:

Avira Free e destul de bun

| hkr a răspuns:

Norton.

| ametitul a răspuns:

Nod32,norton

| ametitul a răspuns:

Pentru nod32 gasesti licenta pe net big grin

| ღÐιαnαღ a răspuns:

Nod32 sau avg

| Dymy a răspuns:

Avg,avast,avira,kaspersky,nod32,norton,comodo,bitdefender

| popik1998 a răspuns:

Noroton, Avira, AVG sau nod 32 eu il folosesc pe asta.

| talemarius97 a răspuns:

Cel mai jmeker anti-virus este AVG... avea-m si eu nevoie de antivirus si am incercat toate pe care le-ati spus aici, si din toate doar avg-ul mi-a mers... happy