| YnaYnutza a întrebat:

Ce materiale de constructie imi trebuie la construirea unei case?

3 răspunsuri:
| dydy22 a răspuns:

Depinde din ce vrei sa o construiesti, lemn. BCA, boltari, sau caramida soceram

| LiviuBz93 a răspuns:

Boltari sau caramida, ciment, var, BCA si fier beton

| Arezki a răspuns:

In primul rand ai nevoie de caramida, ciment, chereste ( blani ) pentru cofrage si stalpi, fier pentru placile de beton sarma de legat cofrage, sarma de legat fieru.
Iar daca folosesti boltar de BCA eu iti recoman sa folosesti adeziv de gresie si faianta e acelasi cu cel special pentru bolatri de BCA doar ca este mai scump deorece zic ca e special. Sa nu iti faci nici un fel de probleme ca sunt identice doar ca difera ambalajul