| thegodfather12 a întrebat:

Ce materiale sunt necesare pentru construirea unei pisicine?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depind ce fel de piscina doresti sa faci si cat de mare.
Exista piscine de plastic, gata facute, demontabile. Nu ai nevoie de materiale suplimentare, doar de loc de amplasare.

Poti face piscina din beton, si nevoie de beton gata preparat sau il prepari la fata locului (iti trebuiepietre, pietris, nisip de rau, ciment), evident armat cu structura de fier beton. Daca doresti, poti placa peretii bazinului cu mozaic sau alte materiale, dupa dorinta si buzunar.

La toate piscinele, mai ai nevoie de conducta de apa si canalizare, ambele cu robineti, filtre etc.

| William a răspuns:

Lopata, ciment, apa, nisip. Spor la treaba.

| AdisorOvidiu a răspuns:

Ai nevoie de gresie, faianta, ciment de calitate, tevi pentru scurgere, robinet pentru umplere. Ai nevoie de groapa propiu zisa, turnat beton pe pereti si sol, insa trebuie sa ai planul pentru scurgere.