| Chuchk a întrebat:

Ce parere aveti despre casele modulare, care este durata lor de viata care sunt avatajele si dezavantajele acestora?
Totul despre case modulare cu panouri tip sandwitch.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La un cutremur sau alunecare de teren se destrama, iarna nu prea tine cald daca nu e izolata cum trebuie, partea buna e ca nu costa mult construirea e cam la jumate de pret fata de o casa nou facuta si nu dureaza mult constructia acesteia. cam asta e tot... Eu zic ca e mai bine sa locuiesti la garsoniera taxe mici, facturi mici e totul numai bine

| nrc1122 a răspuns:

Mie mi-au facut casa ei: https://www.termocontainer.ro/case-modulare si-acum am vazut ca au inceput sa faca mai multe case aici am vazut un filmulet pe Facebook de-al lor https://www.agbusiness.ro/case-realizate/. Am trecut prin 4 ierni cu cate un calorifer electric in camera si s-a mentinut caldura foarte bine

| MickyMike1973 a răspuns:

Buna(parerea),locuiesc in una de 2 ani facuta in regie proprie. Avantaje:calduroasa iarna,consum mic de agent termic,racoroasa vara, executie rapida, investitie mult mai mica ca la cele de tip caramida, bca, boltari.Iar la cutremure rezista mai bine ca cele de tip clasic.Eu de exemplu iarna 2013-2014 pentru a o incalzi(40 m2 utili, 80 mc volum) am consumat aproximativ 2, 5 mc de lemn cu o centrala pe lemne DIY facuta de mine, plus ca am avut si apa calda in fiecare zi.Dezavantaje:lemnul trebuie sa fie tratat contra insectelor, cariilor...si cam atat.