| alexandrubt13 a întrebat:

Ce sa achizitionez,imi trebuie o sursa de curent undeva la o gradina unde sa pot folosi niste scule electrice, un flex un aparat de gaurit un aparat de sudura, mma inverter, edon 300 A sau chiar o grujba electrica nu cer sa tina ore multe dar macar o ora, la aparatul de sudura ca exemplu

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai nevoie de un generator de curent (pe benzina), cu putere mai mare de cel putin 1.5 ori mai mare decat puterea maxima ce se va consuma deodata.
(asta inseamna un generator de minim 3.5Kw putere)

| sierra1 a răspuns:

La ce nevoi ai tu, doar un generator pe benzină ar face față

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi acolo nu ai curent electric?