| ionutbeach a întrebat:

Salut as vrea sa achizitionez un generator http://www.dedeman.ro/......-4-cp.html si as vrea sa stiu daca duce o betoniera s-au aparat de sudura

Răspuns Câştigător
| SirGilbert a răspuns:

Generatoarele de genul asta sunt foarte bune!
De obicei generatoarele cu motor in 4 timpi scot si curent trifazic.Din ce moment scoate si trifazic, pe monofazic cu o betoniera/aparat de sudura nu trebuie sa-ti faci griji.

| ionutbeach explică (pentru SirGilbert):

Pai si e benzina s-au amestec benzina

| SirGilbert a răspuns (pentru ionutbeach):

Cel pe care vrei tu sa-l achizitionezi am vazut ca e in 4 timpi, deci isi face singur amestecul.

6 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

Modelul acesta este doar monofazat (nu trifazat), tensiune dubla (120/240 V)si iesire 12 V curent continu(pentru incarcare acumulatori auto), poti folosi aproximativ 800 W putere, betoniera mearga fara probleme dar aparatul de sudura trebuie ales de putere mica.Respecte

| razvanel112 a răspuns:

Ai gasit? ai reusit sa cumperi unu?
daca nu uitate si aici
http://www.generatoaresiutilaje.ro/generatoare-curent-c44

| liviustaicu a răspuns:

Incerca si la firma Teo Mar Management. Au preturi ieftine la generatoare de curent : www.generatoaredecurent.info

| Gorbaciov_Dani_1984 a răspuns:

Linkul nu funcționează probabil nu mai au pe stoc produsul! Sincer și eu caut un generator încă nu am ales