| Euu1998 a întrebat:

Ce trebuie modificat si cum la masina de spalat ca sa o poti alimenta la butoi. Scz de categorie.Dau funda + vot.

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://stirileprotv.ro/......renta.html
O zi frumoasa sa ai:)

| horia2012 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nicio modificare.
Alimentezi masina de la butoi prin acelasi furtun. Trebuie sa-i asiguri volumul de apa necesar spalarii.
Trebuie sa stii cata apa consuma la o spalare.( depinde de programul de spalare ales)
Nu trebuie sa pui butoiul mai sus.
Masina are pompa de apa si trage atat cat are nevoie.

| Swordsman a răspuns:

Trebuie sa pui butoiul mai sus decat masina. Astfel, apa curge singura in masina de spalat. Stai linistit, cand nu speli nu o sa curga in ea cand e oprita, masina isi ia cata apa ii trebuie, dar numai in timpul spalarii.

| johnyolteanu a răspuns:

Fii atent in spate are un capac il desfaci si trebuie sa aiba o DIUZA care inchide si deschide la presiune sa mearga la butoi ii scotii diuza aia afara si iai pus capacu la loc si potii pune butoiul pe ea

| Ionescu_Veturia_1969 a răspuns:

Buna seara va rog din suflet sa ma ajutati cu un raspuns. Am cumparat o masina de spalat marca Indesit si unde locuesc nu sunt racordata momentan la reteaua de apa, cum as putea folosi masina de spalat ce sugestii de provizorat imi puteti da va rog.

| Andrew_Laurentiu_1994 a răspuns:

mai trebuie vreo pompa ca sa traga apa din butoi ////? `

| Ionescu_Veturia_1969 a răspuns (pentru Andrew_Laurentiu_1994):

Buna intrebarea? Astept si eu un raspuns de la dumneavoastra.

| Negoiescu_Ioan_Vergil_1970 a răspuns:

Cum modificam de la butoi la apa curenta, multumesc.