| alexandrubt13 a întrebat:

Un aparat de spalat cu presiune dar care sa il poti alimenta cu apa de la un bazin sau rezervor

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa combini o instalatie: aparatul de spalat + rezervor de apa cu pompa (cu functie de compresor).
Motorul pompei - daca este suficient de puternic - poate crea presiunea necesara. Daca nu, atunci trebuie sa intercalezi si un compresor pentru apa.

| relian a răspuns:

Daca urci bazinul undeva sus,atunci da merge, stiu si eu sus, asa cam la inaltimea unei case.
Ori cauta la masina ce vrei in manual, acolo sigur spune si ce presiune trebuie sa aiba apa de alimentare, asta sa stii sigur ce sa cumperi, ori daca sa cumperi sau nu.

| Fatamuntilor a răspuns:

Masina de spalat semiautomata?
Adica bagi rufele in cuva, adaugi apa, detergent, dai drumul la spalat.Clatit,apoi stors?