| Bazinb a întrebat:

Ce vopsea pe baza de apa recomandati? Vreau una mai calitativa, avand in vedere ca am un pusti cam alergic si nu as vrea sa i-o accentuez. O vopsea buna, nu conteaza pretul.

Răspuns Apreciat de Editori
| cristi202 a răspuns:

Daca nu contează prețul, mergi pe culori acrilice. Cele de la Maimeri au și o gamă largă de culori, au și o putere fantastica de acoperire, sunt foarte versatile, poți vopsi și cauciuc cu ele (o spun din experiența), și își păstrează foarte bine culoarea in timp, chiar în condiții extreme, deci pot fi aplicate și la exterior. Un borcănel de 140 de ml e suficient pentru acoperirea a 4 mp (asta conform specificațiilor), și costa undeva pana in 30 de lei. Mie mi se pare cam scump, dar ziceai că nu contează pretul.
Sunt total netoxice, eu sunt f sensibil la soluții de cand am o bronșită de pe urma prafului inhalat ani de zile în construcții, și simt imediat dacă ceva nu e in regula, dar cu acestea pot lucra ore fara probleme, deci pustiul tau chiar nu va avea probleme.