| IonuţR1995 a întrebat:

Cu totii stim vesnicele reclame de la teleshopping. Si as vrea sa va intreb, fiind si sezonul mustelor si toate cele, daca a incercat cineva Pest Repeller, daca este bun de ceva, ce animale de companie pot fii afectate. Multumesc.

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Pe site-ul oficial, la descrierea produsului, exista si o sectiune de comentarii, la care au raspuns chiar producatorii.winking E bine sa te uiti pe acea sursa, tocmai pentru ca acolo scriu si cei care l-au achizitionat. Unii s-au plans ca e defect din fabrica, altii au vrut sa stie, la fel ca tine, care sunt animalele care pot fi afectate de acest aparat.
Si eu intentionez sa cumpar un astfel de dispozitiv, si abia atunci pot emite o parere personala. Deocamdata mi-am permis sa te indrum la sursa oficiala. happy

| IonuţR1995 explică (pentru dannyel86):

Nu prea am incredere in sursa oficiala cand e vorba de teleshopping, unele comentarii nu prea pot fii reale, si d-asta am apelat aici.

| dannyel86 a răspuns (pentru IonuţR1995):

Te inteleg. E valabil si la eMag. Apar niste comentarii care te indeamna sa cumperi imediat, fara ezitari.
Cand e vorba de animale de companie, nu cred ca producatorii isi permit sa dea informatii eronate. Se fac teste in privinta asta si proprietarii lor ar observa daca animalele se comporta ciudat din cauza dispozitivului.
Poate nu au facut teste pe toate vietuitoarele, dar, acolo unde e cazul, producatorul a dat informari. In trecut, am vazut scris ca anumite categorii sunt afectate, de aceea e bine sa te uiti pe pagina oficiala. Nu pierzi nimic daca arunci o privire.

| DOudy a răspuns:

Eu am incercat, pentru sobolani, intr-adevar, a functionat, nu mai e urma de ei.Pentru muste, tantari si purici insa...nu