| Fanel_Florian_1962 a întrebat:

Cum pot face alimentarea cu apa si din hidrofor si de la retea.Cand vreau sa folosesc hidroforul sa fie oprita apa de la retea si invers?

Răspuns Câştigător
| KKronstadt a răspuns:

Aduci conductele intr-un singur punct. Acolo, montezi o vana manuala cu trei sensuri, pe care o vei actiona cu mana, in functie de situatie. Daca doresti ca alimentarea sa se faca automat, va trebui sa montezi o vana cu trei sensuri actionata electric, dirijata de un dispozitiv asistat numit "flow switch". Nu uita, pe cele doua circuite de alimentare trebuie sa montezi cate o valva de sens, pentru a nu se duce apa aiurea. Oricum, cred ca cel mai indicat ar fi sa apelezi la un tehnician specializat. Succes!

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

laughing rau, dar rau de tot, in halul asta au ajuns romanii? Adica sa nu fii capabil sa desenez 2 robineti pe o hartie,sa nu te duca capu cum poti ajunge din pct H in C sau din R in C,daca nu esti capabil de asa ceva, inseamna ca esti sub nivelul unui soarece laughing stii chestia aia cu labirintu soarecele merge sa gaseasca manacarea si o gaseste, tu se pare nu esti capabil macar de lucruri mai simple decat poate un soarece, deci e Jale jale mare, undes romanii aia destepti si frumosi la toate?laughing Pffff omule ce ai in capu ala?

| Fanel_Florian_1962 explică (pentru relian):

Nu toată lumea e așa de deșteaptă că tine.Nu am întrebat oameni că tine ci oameni cu bun simt cum sunt ceilalți, așa că ar trebui să îți vezi de treabă,, desteptule.

| relian a răspuns (pentru Fanel_Florian_1962):

Daca un soarece e mai destept ca tine, ce pot sa mai spun? Bun simt spui? frate asta se invata la gradinita, adica ce vrei tu sa faci.Eu nu am spus ceva mai rau din bun simti, am spus-o asa mai in gluma, sa para mai altfel.In sf nu are rost sa ne pierdem vremea cu rahaturi de astea.Nus asa de destept, dar sunt cumva mai sus de problema asta a ta, care se pare te doare rau de tot.Bafta

| Fanel_Florian_1962 explică (pentru relian):

Poate că am vrut sa fiu sigur in ceea ce fac, și nu cred că ai fi mai deștept as accepta un test sau orice in orice domeniu vrei tu că să îți arăt că am creier de OM.Am 60 de ani în spate și oarece cunoștințe.

| relian a răspuns (pentru Fanel_Florian_1962):

Stai linistit ca nu stii despre ce vorbesti.Nu am sus ca nu ai creier, am sous ca nu stii sa-l folosesti, aia e tot.Sau poate nu stii sa-l folosesti.Ce situatie ai tu acolo sa fii sigur ce anume? In sf nu vreau sa o lungim ca oricum nu ajungem nicaeri.Doar am vrut sa arat romanii aia cei mai harnici,cei mai frumosi si cei mai destepti, ca asa vorbesc toti romanii, cand iauzi iti vine sa mori.
Romanii sunt cei mai cei din lumea asta, la toate ei sunt cei mai tari, dar RO e deja in groapa pana peste cap.Dar na acu depinde si de fiecare ce crede despre el, fiecare cu realiatea lui.Stiu f multi oameni care daca duc o geanta, sau o galeata cu apa dintr-un loc in altul, vorbesc despre asta o saptamana, cred ca au mutat muntii din loc laughing Stii ceva? O tara daca e bogata este asa pentru ca locuitorii acelei tari o fac sa fie asa.Nu am nimic cu tine, vorbesc la modul general, sa nu ne mai laudam cand de fapt noi romanii nu avem de nici unele.Suntenm cei mai harnici dar daca o luam de la coada spre fata, aia da laughing

| MihaiNicu23 a răspuns:

MOntezi un robinet ce duce spre retea si il opresti cand folosesti hidroforul si ii creezi o retea hodroforului sau il folosesti la udat, cum doresti.

| tottoshi a răspuns:

Simplu conectezi la consumatori pe. linia principala si hidroforul si reteaua le pui robineti de izolare si folosesti de unde vrei si cand vrei.asta manual, daca vrei p automat se poate si asta dar e mult mai scump.