| fashionaddict a întrebat:

Nu stiu ce are masina de spalat...scot hainele din masina foarte urat mirositoare.Mentionez ca folosesc detergent Ariel si balsam Lenor.
Ce pot sa ii fac?

7 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Intotdeauna dupa ce speli rufe lasa cuva deschisa pana se usuca.Desfa filtru de la masina poate mai ramane apa si miroase a statut apoi curata-l de scame, il clatesti bine si insurubeaza-l la loc.

| fierforjat a răspuns:

Pune detergent, balsam si programeaza masina de spalat pe un program complet.Se va spala singura. Dupa ce vei spala din nou haine scoate le imediat, altfel vor prinde miros de statut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In masina de spalat ramane apa reziduala de la ultima spalare, este normal, si rufele incep sa miroasa urat daca nu le scoti imediat cum ai terminat spalatul.Sau,le usuci pe balcon si nu ai iesire de aer.Sau,bagi prea multe rufe si nu se clatesc bine, unele masini de spalat consuma putina apa la clatit si clar, miros urat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se prea poate ca furtunul de evacuare a masinii sa fie legat la canalizare fara sifonare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa nu faca un program complet. atentie la programare

| Miruna3094 a răspuns:

Poate e din cauza apei...

| NowRelax a răspuns:

Incearca sa cureti filtrul