| anonim_4396 a întrebat:

Dacă se face acum altoirea la caiși și cireși iar peste 10 zile, noaptea vor fi -2, -3, acest lucru va afecta altoirea? Cât să mai așteptăm că unii caiși și cireși au pornit deja frumos!

2 răspunsuri:
| alaex a răspuns:

Eu stiam ca altoirea la pomi se face am martie. acum tu poti sa faci cum doresti e cam riscant cá pomo deja a plecat an vegetatie

| Steauafcsb a răspuns (pentru alaex):

Întrebarea mea e din 9 martie iar altoirea am făcut o in 16 martie, cireșii au plecat bine, mulțumesc lui Dumnezeu...