| alittlegirl29 a întrebat:

Hei lume! Am o problema. Am găsit pete de albastru de metil pe un colțar din piele ecologica? Cum pot curata? Sau macar, cum pot ascunde pata? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar albastrul de metil este o substanta chimica care pateaza orice atinge, iar de pe piele ecologica nu cred ca iese cu nimic.
Poti arunca o paturica peste coltul respectiv, ca sa maschezi pata.

| anonimaabcdefg a răspuns:

E cam riscant dar eu mi-am curatat jacheta de piele plina de pix cu acetona. Pui pe un disc demachiant acetona si lasi acolo sa actioneze maxim 10 minute. Continua sa faci asa, freaca zona din cand in cand si nu o sa se mai vada.