| ady2005 a întrebat:

Heii buna TPU! Am cateva inrebari la voi! Asa. aseara am primit o pisicuta, e foarte draguta si cred ca are 2 luni, mai mult nu are! Eu locuiesc la tara, si mama nu imi permite sa tin pisica in cas, insa o voi creste afara. Am nevoie ca voi sa-mi spuneti cu ce sa o hranesc (dar sa nu fie chestii cumparate, adica deastia, cereale speciale pentru pisici), adica cu ce as puteao eu hrani, asa. cu mancare de casa.
Si, vreau sa-i fac baie, si vreau sa va intreb, la pisici se face baie? Pot sa folosesc sampon pentru oameni? De cate ori pe saptamana/ luna sa-i fac baie? Am nevoie sa-mi dati sfatul vostru. sa imi spuneti cum sa o cred.
Dau funda _*
♥♥♥

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Normal ca i poti face baie,samponul e impotriva microbilor,egal ca e om,pisica,sa nu i intre apa in urechi sau in ochii sa ai grija,o data pe saptamana,vezi de purici sa nu aiba, du-te cu ea la veterniar sa i faca injectie impotriva unor virusi, microbi in mod normal ele se spala singure, sunt mai igienice ca noi oamenii de curiozitate, o hranesti cu lapte daca e mica apoi mancare de pisici dar mai bine carne, daca are deja 2 luni nu e chiar asa mica

| Elfa212 a răspuns (pentru RAY):

Pisicile, in mediul lor natural sunt intarcate la 6 luni, pana atunci laptele si ceva pe langa sunt recomandate

| RAY a răspuns (pentru Elfa212):

Si eu am spus la fei sa i de a laptic apoi mancare normala, eu am avut doar pisici, nu pisicute

5 răspunsuri:
| PaulaAndreea12 a răspuns:

Trebuie sa o hranesti cu lapte caldut. Baie, poti sa ii faci o data la 2 saptamani sau o data pe luna.

| PaulaAndreea12 a răspuns:

Trebuie sa o hranesti cu lapte caldut. Poti sa folosesti sampon pentru bebelusi, in caz ca ii intra in ochi sa nu o usture. Poti sa ii face baie o data la 2 saptamani sau o data pe luna.

| Elfa212 a răspuns:

Eu am folosit următoarea formulă de lapte:
Lapte de vacă (3, 5% grăsime) 200 ml
Gălbenuş de ou 40 g
Ulei de porumb (sau de soia) 25 g
Brânză slabă (fără sare) 200 g

Baie doar cand e cald sau naparleste, poti si cu sampon ca ii face bine, doar sa o clatesti bine.