| cosmin9915 a întrebat:

Hey, am varsat putinmai mult cola pe perete. cum pot sa il curat?
Urgent. Dau funda :*

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

S-a dus mitul cu cea mai buna substanta de curatat? Multi se laudau ca au experimentat si ca ar fi cola... laughing
Problema e ca nici lavabilul, oricat ar fi de bun dpdv calitativ, tot nu e atat de lavabil pe cat ne-am dori. O laveta umeda va rezolva oarecum problema, insa atat culoarea cat si textura suprafetei se vor schimba putin. Cat de putin? Depinde de calitatea vopselei, de vechimea zugravelii, de vechimea petei...

| darrio2007 a răspuns:

Nu ai spus ce ai pe perete. Daca este vopsea lababila mai de calitate o poti face cu o carpa umeda.

| SasNetRomania a răspuns:

Daca e vopsea lavabila cu o carpa semi uda, sters foarte fin nu brutal, ca ajungi la vopseaua veche, daca e alb poti si o singura pensula un strat si gata.

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Buna!
Il poti curata cu clor si putina apa. Daca nu merge, alege Mrs. Proper.
S-au cu apa fiata si clor.
Sper sa iasa pata!
Pa, pa!

| Noa_Dragos_1994 a răspuns:

Trebuie sa zugravesti happy

Varianta corecta: Ia un burete de vase, uda-l si dai in locul acela, dupa vii cu o carpa uscata si stergi pana nu se mai vede nimica