| BuGsstormbunny a întrebat:

La o temperatura constanta de 10 grade ziua într-o săptămână pomii încep sa înflorească?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca este si soare multa, dar si un pic de ploaie, pomii incep sa se infloreasca (intai caisele, ciresii etc.).
Problema este sa fie caldura (dar fara vant) sa porneasca si albinile.

| relian a răspuns:

Intreaba pe Bula ce legatura are albinele cu infloritul pomilor, macar asa ca idee sa ne lumineze si pe noi laughing Deci auzi raspuns la el sa poarneasca si albinele ca altfel pomu nu mai infloreste laughing si daca stiu si eu nu-s albine, oare ce o sa faca pomul ala?
Raspunsul asta trebuie sa nil dea bula, ca nu degeaba si-a pus numele asta.
Spune-i tu pentru ca pe mine m-a blocat laughing nu-i convine ca ii atrag atebtia, ori ca ii cer sa explice ce raspunsuri da.Pt ca atunci cand afirmi ceva,cand spui ceva, trebuie sa si arati de ce este asa, asa sa doam doara din gura si sa ne dam mari, pentru ca bula am vazut se da mare lovit, mare cunoscator, ba are si aliati care il apreciaza laughing banui ca aia is mai "buni"ca el

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Din câte știu eu, e nevoie de minim 15 grade.