| mgtow a întrebat:

Masina de spalat daca o folosesc la program economic are ceva? (locuiesc singur in casa) si vreau sa stiu daca spala bine rufele sau daca bag mai multe haine pun program normal? Ma gandesc ca sa economisesc curent i-ar veni bine pe economic voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Depinde ce masina ai. unele au programul acela de 30 minute si jumatate de cantitate de rufe. eu spal cu el hainele care nu sunt neaparat murdare, dar care trebuiesc spala-te. daca bagi mai multe haine decat scrie programul iti suprasoliciti masina si in final se duc rulmentii!

| mgtow explică (pentru luiza):

Nu e problema in cazul meu, daca era sa fie o familie numeroasa si erau prea multe haine in masina apareau belele.

| mixxjim a răspuns:

Poti folosi programul economic sa speli hainele nu foarte murdare, asa cum ti s-a mai spus, sau cele mai delicate. daca dureaza putin acel program clar ca si consuma mai putin curent, ma gandesc... pune lenjeriile de pat la un program mai complex, hainele care-s doar transpirate si nu murdare sa stea singure in picioare chiar e bine sa le speli mai la economic, protejezi si hainele in acelasi timpwinking daca folosesti culori amestecate, ai grija sa le scoti imediat ce se termina de spalat, sa nu se pateze de culori unele de la altele. succes!