| UserName450 a întrebat:

Nu mai suport. De ce parintii mei sting televizorul imediat dupa ce ma pun in pat? Ca mi-e foarte frica de intuneric desi am lumina de veghe.

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Parintii tai sting televizorul deoarece iti distrage atentia de la somn si nu te vei putea odihni suficient de bine.

| UserName450 explică (pentru Bula):

Ma odihnesc suficient si cu tv-ul aprins

| darrio2007 a răspuns:

De ce nu le spui lor treaba asta? Parerile noastre sunt nule. Parintii tai vor face tot ce vor vrea.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai lumina de veghe, stai cu ochii deschisi pana adormi!
Televizorul trebuie stins ca sa dormi, ca voi sunteti copii smecheri si daca va lasa omul al televizor pana dimineata, voi nu mai adormiti in veci.
Deci, minciuna cu frica, cade, deoarece ai lampa de veghe aprinsa!

| K0sti a răspuns:

Fugi si culca-te!

| minrest a răspuns:

Omule, ti-o spun cu toata simpatia, nu este bine. Daca ti-e frica de intuneric chiar cu o mica lumina ai o fobie prea exagerata, parintii tai ar fi criminali daca ar incuraja asta, probabil de asta sting televizorul. Sa stii ca marea majoritate nici luminita aia nu o tinem. Te-ai complacut cam mult in fobia asta, it-s time to fight back.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Renunta si la lumina de veghe, trebuie sa-ti infrunti teama.

| dolceromania a răspuns:

Frica ta este produsul imaginației tale.

| KNST a răspuns:

Sfat: iuz da fors!

| xCeline a răspuns:

Intrebarea e de ce iti e frica de intuneric? Ce crezi ca se poate intampla?

| duckermlocker a răspuns:

Televizorul tau nu are functia "sleep"?
sigur te-ar ajuta...

| malenagen98 a răspuns:

Ai incercat sa vorbesti cu ei? Trebuie sa le explici situatia, pentru ca ei sa te poata intelege. Explica-le ca iti este teama si ca inca nu esti pregatit/a sa dormi cu televizorul stins. Roaga-i sa te mai lase un timp cu televizorul aprins, pana te vei hotari sa iti invingi teama.