| alexandrubt13 a întrebat:

O recomandare marca de un aspirator puternic multifunctional, profesional?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Recomand Dyson.

| Violleta2022 a răspuns:

In ce priveste sa fie puternic, uita-te la tot ce este peste 2400w fiind tot ce este sub aceasta putere, sunt foarte slabe.

| Frank51 a răspuns:

Kirby.

| gabicoo a răspuns:

Karcher

| GabrielGL a răspuns:

Dyson...sunt cateva modele, prin profesional .....iti trebui pentru casa sau munca

| alexandrubt13 explică (pentru GabrielGL):

Pentru acasa pentru masina pentru tapiterii sa le pot curata ex. fotolii paturi sa nu le mai desfac si cara in natural sa curat si parchetul de lemn stratificat si sa aiba si pentru praf suflanta

| VanillaQ a răspuns:

Karcher.
Contrazic utilizatorul de mai jos, nu mai conteaza puterea in W, cum era acum zece ani, conteaza puterea de ABSORBTIE.
Noile tehnologii produc astfel incat valoarea energetica sa fie mica dar puterea de absorbtie sa fie mare.
Lucrez in domeniu, cunosc.
Oriunde mergi, intreaba prima data de puterea de ABSORBITE.
La karcher (gama profesionala) de exemplu sunt aspiratoare de 700W care trag mult mai bine decat cele de 1200W, testat, verificat.

| alexandrubt13 explică (pentru VanillaQ):

Multumesc si imi recomandati unul sa fie pentru toate si pentru masina si pentru parchet de lemn si tapiterii si putere de suflanta contra praf ca imi trebuie sa cumpar si pentru o curatenie la o casa refacuta si cu mizerie peste tot, praf, sa curat tapiterii chiar si cu apa