| ɐzʇıןoʌɐıp a întrebat:

Pt cei din Timisoara. Unde gasesc trandafiri negrii, albastrii, etc, etc...am fost la tot felul de florarii si nu erau. Aveti ceva idei?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Trandarifi albi + cerneala potrivita adaugata in apa => trandafiri colorati.

| elena a răspuns:

Da,exista trandafiri albastri, dar nu e culoarea lor naturala.Se obtin introducand tulpina intr-o solutie de albastru de metil, de trandafiri negri nu am auzit niciodata, iar in Timisoara nu gasesti nici macar albastri, ci doar in Bucuresti.

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Pai, in caz de nu stiai, acesti trandafiri nu sunt naturali. Din trandafiri albi, rosii etc. se foloseste o vopsea speciala ca sa devina aceste culori. Nu stiu daca florariile fac astfel de gesturi. Deci, cred ca ar trebui sa te pui pe vopsit daca vrei astfel de trandafiribig grin.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Ii poti face acasa.pui culoare in apa florii iar ea va absorbi culoarea

| Iσαηα a răspuns:

Http://www.floriintimisoara.ro/flori-florarie-online/index.html
este un site cu livrare. eu zic ca sunt accesibile. Depinde si de buget. Have a good life.